TRADIČNÁ ČÍNSKA MEDICÍNA

od 2. storočia nášho letopočtu

Prvé zmienky o tradičnej čínskej medicíne sú z diela Chuang-Ti Nei-Jing a datujú sa približne od 2. storočia nášho letopočtu. Text sa stabilizoval v 8. storočí nášho letopočtu.

Na tradičnej čínskej medicíne ma vždy fascinoval a zaujal najmä holistický (celostný) prístup, kde sa na problém tradičná čínska medicína nepozerá ako na problém jednej časti tela vytrhnutý z kontextu, ale pozerá sa na problém ako na funkčné poškodenie celku.

Pri skúmaní príčiny problému sa využíva napríklad pozorovanie celého človeka, kladenie mnohých otázok na všetky možné oblasti života klienta, či iné zdanlivo nesúvisiace fyzické problémy, alebo iné. Pozornosť praktika čínskej medicíny nie je zameraná na konkrétny problém, ale na človeka ako celok. Zisťujú sa drobné odchýlky od vnútornej rovnováhy človeka, ktoré by nám mohli dopomôcť k objasňeniu príčiny problému.

Následne sa individuálne dohodne postup, ktorý by bol vyhovujúci pre klienta, aby sa cítil s riešením situácie komfortne. 

Ak máte bližšie otázky, ktoré by ste potrebovali zodpovedať pred návšťevou, alebo sa potrebujete inak zorientovať, neváhajte ma kontaktovať ideálne mailom - priestor.nina@gmail.com, prípadne telefonicky. (keď pracujem, venujem sa klientovi a nedvíham telefón)